Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


VIANOČNÁ ČAJOVŇA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 Január 2020 14:28

VIANOČNÁ ČAJOVŇA

„Každý deň je ten správny čas. Ježiško je v každom z nás..“

Týždeň pred Vianocami, 17.decembra, sme chceli využiť ten správny čas na odovzdanie nádeje rodičom našich žiakov z blížiacej sa úžasnej noci, počas ktorej sa narodí Spasiteľ sveta. Na príprave programu pracovalo skoro 170 žiakov so svojimi učiteľmi. Všetkým patrí veľká vďaka.

Katka Vygodová a Ľudka Lukáčová nás cez kufor plný babkiných tajomstiev preniesli do Čarovného lesa. Tam víly a trpaslíci prežívali nádhernú jeseň, ktorú prerušila Perinbabka svojou chladnou zimou. Hoci zima chladí, mrazí, je krásne biela a čistá, ako veselá detská dušička. Tá sa počas nej dokáže krásne vyšantiť, radovať z každej maličkej, čarovnej vločky hoci aj s červeným nosom a zamrznutými rukami. Rýchlo sa však zahoja pri pohľade do čižmičiek plných dobrôt, ktoré nám každoročne napĺňa Nikolaj.

V kufri plnom tajov našla Katka nádhernú rusínsku knihu s názvom Koly jasna zvizda.  Hviezda nám zvestovala príchod nového kráľa, ktorého prišli privítať malí pastierikovia a z lásky a úcty mu odovzdali najvzácnejšie dary, ktoré ich chudobné obydlia mali. Keďže sa narodil v chudobe a na chlade, svojim dychom ho ohrievali všetky zvieratká, ktoré tam boli. Každý sa k nemu náhlil, aby sa mu poklonil. Aj my k nemu bežme a poklonu oddajme cez Vianoce. Slávime ich každý rok a tešíme sa na pečenie koláčikov a všetky vône, ktoré sa šíria bytom. Na ozdobovanie stromčeka, na darčeky pod nim.

No dary nemusia byť len v krabiciach, tie najväčšie sú v našich srdciach.

Čo je krajšie ako detský smiech, keď na stromčeku hviezda svieti.

Odpúšťajme aj my iným hriech, veď aj my sme jeho deti.

Už dýcha duch Vianoc do sŕdc všetkých nás. Ticho sa blíži úžasná noc, nádeje a lásky čas.

Tak jak prichádza sa mení svet na kopec objatí, bozkov a krásnych viet.

Je to krásne, keď zistíme zas.

Ježiško je v každom z nás.

Mgr. Ingrid Lukáčová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko