Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


ŠANTENIE NA ĽADE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 21 Január 2020 08:01

ŠANTENIE NA ĽADE

Žiaci prvého stupňa vymenili lavice, učebnice a telocvičňu našej školy za pobyt na klzisku. Korčuľovanie a hry na ľade chápeme ako prirodzený pohyb, sprevádzaný príjemnými emóciami a zážitkami v zdravom prírodnom prostredí. Cieľom tejto pohybovej aktivity bolo naučiť žiakov prirodzene sa pohybovať na ľade, prekonávať strach z kĺzavého pohybu a  zvyšovať odolnosť organizmu.

 

Šikovní žiaci predviedli svoje zručnosti v korčuľovaní, brzdení, pokročilejší ukázali aj zložitejšie prvky a otočky . Začiatočníci využili detský trenažér, praktickú pomôcku pri výučbe korčuľovania. Ich vytrvalosť a trpezlivosť pri prvých krokoch na ľade bola odmenená úžasným pocitom zo zvládnutej techniky.  Po korčuľovaní sme si oddýchli pri teplom čaji a občerstvení. Pohybom na čerstvom vzduchu sme si posilnili zdravie a imunitu,  poskytli žiakom možnosť tráviť čas obľúbenou športovou činnosťou obzvlášť v zimných mesiacoch, kedy sú možnosti na šport menšie.

Mgr. Slavka Pilipová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko