Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 23. Jún 2021

Dnes má meniny Sidónia
Zajtra má meniny Ján

Kde nás najdete


HOLOKAUST - PREČO SA O ŇOM UČIŤ? PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 September 2020 07:18

HOLOKAUST - PREČO SA O ŇOM UČIŤ?

Pojem holokaust sa používa na označenie systematického vyvražďovania židov, rómov a ľudí, ktorí nevyhovovali vtedajšiemu politickému systému, v rokoch 1933- 1945. Holokaust bol historickou, ale hlavne morálne zlomovou udalosťou nielen vo vtedajších dejinách, ale aj v celej histórii ľudstva.

Cieľom akcie, ktorú každoročne realizujeme na našej škole bolo, aby si naši žiaci uvedomili, ako je dôležité v živote využívať vlastný rozum, reflektovať životné situácie a nenechať sa nikým a ničím ovládať. Základom tejto myšlienky boli aktivity, v ktorých sa mali žiaci zamyslieť nad problémom moci, zodpovednosťou jednotlivca a uvedomiť si vlastné hodnoty a práva. Naši najmenší v ŠKD uplatňovali svoju kreativitu a tvorivosť. V areáli školy na čerstvom vzduchu maľovali zážitky, ktoré ich robia šťastnými a zamýšľali sa nad hodnotou rodiny, spoločných zážitkov, ktoré deťom počas vojny chýbali. V podobnom duchu kreslili svoje zážitky aj žiaci 1. - 4. ročníka. Pre 5. – 9. ročník sme si pripravili prednášku, ktorá bola zameraná na vývoj zla a násilia v dejinách. Hľadali sme odpovede na otázku, prečo sa zlo v dejinách rozvinulo a dostalo až do podoby vojny. Na konci prednášky sme realizovali pohybové aktivity:,, Kedy by ste odišli vy?“, ktoré sú súčasťou globálneho vzdelávania žiakov. Naši stredoškoláci mali možnosť pozrieť si film Pianista, ktorý vykresľuje spoločensko- politickú situáciu a dopĺňa život konkrétnych ľudí počas vojny. Veríme, že tvorivé aktivity sa žiakom páčili a zamysleli sa nad myšlienkou vážiť si život, ktorý dnes máme.

Mgr. Nikola Mihoková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie