Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2020 V SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 29 September 2020 14:15

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2020 V SPOJENEJ ŠKOLE

Európsky deň jazykov je skvelý deň plný aktivít v oblasti jazykového vzdelávania v celej Európe. Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa od r. 2001 Európsky deň jazykov oslavuje každý rok 26. septembra.

Prečo oslavujeme EDJ? Upriamujeme tým pozornosť verejnosti na význam výučby a učenia sa jazykov, aby sme lepšie porozumeli plurilingvizmu a interkulturalite. Podporujeme bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy a podporujeme školské a mimoškolské celoživotné jazykové vzdelávanie. Aj my „v našej Spojenej“ sme si tento deň pripomenuli v jednotlivých triedach na hodinách anglického, nemeckého a ruského jazyka prostredníctvom jazykových aktivít, kvízov, počúvaním cudzojazyčných podcastov, pokusmi o konverzovanie v poľskom a českom jazyku, ale aj sme si zahrali hru v posunkovej reči. V literárnej kaviarni na hodinách slovenského jazyka sme si spríjemnili tento deň čítaním úryvkov z obľúbených kníh od slovenských, ale aj zahraničných autorov. Dúfam, že všetci sme si tohtoročný Európsky deň jazykov 2020 užili.

Mgr. Jana Tyčová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko