Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


HÝB SA S ROZPRÁVKOVÝM PRÍBEHOM PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 05 Október 2020 09:03

HÝB SA S ROZPRÁVKOVÝM PRÍBEHOM

Kým nám počasie praje, snažíme sa s deťmi tráviť voľný čas vonku na čerstvom vzduchu. Na školskom dvore sa s kamarátmi najradšej naháňajú, hrajú loptové hry, skúšajú gymnastické „kúsky“ so švihadlom a kruhmi Hula-hop.


28. september 2020 nebol až tak tradičný, pretože sme ho spestrili športovo-rozprávkovou aktivitou. Zábavné cvičenie bolo súčasťou kampane ≠BeActive, do ktorej sa každoročne zapájame. Na povel „Tri, dva, jeden, štart!“ deti vybehli na prekážkovú trať a plnili špeciálne úlohy, motivované rozprávkovým príbehom Medovníkový domček. Na prvom stanovišti sa vyhýbali nebezpečným miestam preskokmi po kameňoch (preskoky cez kruhy). V lese sa už stmievalo, preto rýchlo prebehli pomedzi stromy (slalomový beh pomedzi kužele). Cestou ich zastavili zvieratká a deti im pomohli nájsť stratené domčeky (priradiť a premiestniť pomiešané zvieratká podľa farieb). Pred nimi sa objavila hlboká priepasť, cez ktorú prešli po rebríku (frekvenčný beh). Dostali sa až k rozprávkovej chalúpke s medovníkovou strechou. Na poslednom stanovišti si precvičili presné triafanie (hod na cieľ). Basketbalový kôš predstavoval horúcu pec a vrecúška, ktorými hádzali, zlú  ježibabu.Niektoré stanovištia prekonávali sľahkosťou, pri niektorých museli vynaložiť väčšiu námahu. Športový deň sa niesol v znamení hesla „nesúťažíme, ale športujeme a preto vyhrali všetci, ktorí mali chuť hýbať sa. Na záver každý za svoj výkon dostal odmenu - usmievavého smajlíka :-)

vychovávateľky ŠKD

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko