Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


MLIEČNE MAŠKRTENIE V ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 05 Október 2020 10:54

MLIEČNE MAŠKRTENIE V ŠKD

Koncom septembra si školy pripomínajú pamätný deň - Svetový deň mlieka. V našom ŠKD sme pre deti na tému mlieko pripravili rôzne aktivity, nechýbali výtvarné práce, vedomostný kvíz a samozrejme ani maškrtenie. Pre našich zverencov sme v tento deň pripravili mliečny olovrant.

 

Klasický spôsob pitia neochuteného mlieka sme sa snažili urobiť atraktívnejším a vyskúšať niečo nové. Vychutnali si  ho  cez magickú slamku s príchuťou vanilky. Zjavne im chutilo, z každej strany sa ozývalo: „Mňam, to je dobrôtka!“.  Suroviny potrebné na prípravu zdravej pochúťky boli zakúpené z financií úspešného projektu Škola zdravého varenia pre malých kuchárikov. Nabití veľkou dávkou energie sa pustili do vyzdobovania pohárov, z ktorých najradšej pijú mliečny nápoj. Podarilo sa im vytvoriť originálne návrhy ako napríklad  XXL pohár alebo pohár pre supermana. Nádherné práce zdobia dolnú chodbu, v priestoroch kde sa doobeda učia. Súčasťou výstavky je vedomostný kvíz. Deťom sme odporučili prečítať si cez prestávky otázky a správne rozhodnúť od koho sa získava mlieko, aké má zloženie, kde ho môžu kúpiť...

Našou snahou bolo deti inšpirovať, aby denne vypili aspoň jeden pohár MLIEKA. Pretože je nie len chutné, ale aj zdravé a hlavne potrebné pri ich raste.

vychovávateľky ŠKD

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie