Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


VÍŤAZKY SÚŤAŽE „REGINKA SPIEVA“ PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 09 Október 2020 07:05

VÍŤAZKY SÚŤAŽE „REGINKA SPIEVA“

SESTRY ALEXANDRA A LAURA MIŇOVÉ Z MESTISKA

V každom kúte Slovenska sa nájde veľmi veľa šikovných detí, ktoré majú rady folklór a ľudové piesne. Častokrát ich k tomu nasmerujú rodičia, starí rodičia a možno aj učitelia. Rádio Regina Východ malo úžasný nápad odvysielať reláciu „Reginka spieva“ v septembri 2019, v ktorej sa predstavili detskí speváci  ľudových piesní. Druhýkrát bola táto relácia odvysielaná v roku 2020.

 

Do tejto rozhlasovej súťaže rodičia zapojili aj sestry Lauru a Alexandru Miňové, žiačky Spojenej školy vo Svidníku. Obrovská radosť nastala, keď vo februárovom kole zvíťazila s najvyšším počtom hlasov Alexandra a v marcovom kole, opäť s najvyšším počtom hlasov, Laura. Tým, že vyhrali, mali možnosť si zaspievať s muzikou Milana Rendoša. Veľmi sa tešili na nahrávanie a koncert, ktorý sa mal uskutočniť v júni 2020. Avšak okolnosti to zariadili inak. Pandémia koronavírusu oddialila koncert na september. No ani v septembri nebola možnosť koncert zrealizovať. Napokon boli dievčatá pozvané do slovenského rozhlasu, kde nahrávali v nahrávacom štúdiu svoje súťažné piesne. Dojmy dievčat sa nedali opísať slovami. V ich očiach žiarili radosť, prekvapenie a zážitok. Koncert víťazov tohtoročných kôl relácie „Reginka spieva“ bol odvysielaný v sobotu 5. septembra. Uskutočnil sa bez obecenstva, ale aj napriek tomu v dievčatách zanechal veľké nadšenie. Z ich úspechu sa tešíme a prajeme veľa úspechov v speve, nech tešia svojimi hlasmi ľudí okolo seba a nech im spev vždy robí radosť.

 

 

 

 

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie