Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 23. Jún 2021

Dnes má meniny Sidónia
Zajtra má meniny Ján

Kde nás najdete


DNI TRADIČNÝCH ĽUDOVÝCH REMESIEL NA VIANOČNÚ NÔTU PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 December 2020 09:16

DNI  TRADIČNÝCH  ĽUDOVÝCH  REMESIEL  NA  VIANOČNÚ  NÔTU

V dňoch 15. - 17. decembra 2020 sa v priestoroch Spojenej škole šírila vianočná nálada aj vďaka projektu pre národnostné menšiny Rusínske srdce. Tvorivá aktivita Dni tradičných ľudových remesiel bola určená pre deti školského klubu.

Zložitá situácia v okolí zmarila plány stretnúť sa s lektormi na tvorivých dielničkách, ktoré mali byt zamerané na tradičné ľudové remeslá. Napriek tomu vďaka šikovným učiteľkám, vychovávateľkám a asistentkám sa podarili zorganizovať tvorivé popoludnia na vianočnú nôtu. Deti mali možnosť dozvedieť sa  ako si v minulosti museli ľudia sami vyrábať ozdoby a darčeky. Pri vianočných rusínskych  koledách im práca išla od ruky. Mladšie deti premenili zažehľovacie koráliky na krásne ozdoby na vianočný stromček. Staršie deti vyrábali darček pre svojich blízkych - Anjela. Odniesli si ho domov s hrejivým pocitom, že každý z nás je pre niekoho anjel.

A na záver všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme krásne Vianoce.

koordinátor aktivity Katarína Vygodová

Fotografie z aktivity nájdete TU.

https://padlet.com/centracik/389epephfqcorux9

 

 

 

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie