Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 23. Jún 2021

Dnes má meniny Sidónia
Zajtra má meniny Ján

Kde nás najdete


ŠKOLSKÝ KLUB NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 22 Január 2021 10:44

ŠKOLSKÝ KLUB NA SPOJENEJ ŠKOLE

Od 11. januára 2021 Spojená škola otvorila celodennú prevádzku školského klubu pre deti rodičov pracujúcich v prvej línii. Rodičia žiakov kritickej infraštruktúry a tí, ktorých povaha práce neumožňuje pracovať z domu, prejavili záujem a uvítali túto možnosť. Svedčí o tom aj počet prihlásených žiakov.

Školský klub aktuálne navštevuje 18 detí a je v prevádzke od 7:00 hod. do 16:00 hod. V tejto situácii je samozrejmosťou ranný filter, rúška, dezinfekcia a rozdelenie do skupín. Žiaci sú rozčlenení do skupín podľa ročníkov, pričom v jednej skupine nie je viac ako päť žiakov. Každá trieda má jedného učiteľa, ktorý zabezpečuje plnenie školských povinností v dopoludňajších hodinách. Denný rozvrh pozostáva z troch vyučovacích hodín. Počas prvej vyučovacej hodiny si s prideleným učiteľom vypracovávajú úlohy  zadané  cez aplikáciu EduPage. Potom sa z triedy pripájajú na online vyučovanie k svojim spolužiakom cez aplikáciu Microsoft Teams, ktorú vedie ich triedny učiteľ alebo učiteľ vyučujúci daný predmet.

Pre deti  je zabezpečené aj stravovanie v školskej jedálni. Po chutnom obede pravidelne trávia čas na čerstvom vzduchu a užívajú si šantenie na snehu, stavanie snehuliakov, guľovanie a sánkovanie. Poobede  vychovávateľky pripravujú rôznorodé voľnočasové aktivity. So záujmom sledujú televíznu reláciu RTVS Školský klub, kde sa učia nové veci alebo upevňujú preberané učivo. Reagujú aj na ich výzvy. Vytvorili tak napríklad spoluhlásky z rôzneho materiálu či kalendár so svojimi menami. Majú možnosť overiť si svoje vedomosti vo vedomostných súťažiach, ako je Milionár či Obrázkový rébus. Sily si zmerali aj v pexesománii a v turnaji v stolovom futbale.

Táto situácia je neľahká nielen pre zamestnancov našej školy, ale aj pre našich žiakov a ich rodičov. Napriek tomu sme veľmi vďační za ich pochopenie a úsilie, ktoré vynakladajú v týchto časoch. Veríme, že otvorenie školy pre žiakov je veľkou pomocou a odbremenením rodičov, ktorí to naozaj potrebujú.

Fotografie z aktivít školského klubu si môžete pozrieť TU

https://padlet.com/centracik/1qvi51y36ga3mz4g

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie