Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 23. Jún 2021

Dnes má meniny Sidónia
Zajtra má meniny Ján

Kde nás najdete


ŽIVOT NA FARME PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 22 Február 2021 14:54

ŽIVOT NA FARME

Posledný týždeň v ŠKD pred jarnými prázdninami sa niesol vo farmárskom duchu.  Tretiaci sa na chvíľu ocitli v roli farmárov.  Na vlastnej koži si prostredníctvom rôznorodých aktivít mohli vyskúšať, že práca farmára vôbec nie je jednoduchá.


Každý deň ich čakalo iné dobrodružstvo. Cesta spoznávania začala triedením strukovín  v určenom časovom limite.  Finančnú gramotnosť si overili v hre Farmárske trhy. Svoju obratnosť a šikovnosť využili pri zbere vajíčok z kurína.  Ako to už býva, sem tam sa aj najlepšiemu farmárovi nejaké zvieratko zatúla. A tak i naši farmári museli v bažinách a kríkoch hľadať to svoje. Posledný tematický deň projektu bol zameraný na zužitkovanie plodov prírody.  Čerstvé ovocie využili na výrobu sladkých džúsov, ktoré následne ochutnávali. Farmárska práca je práca ťažká. Od prvého semienka ku plodom svojej šikovnosti je dlhá cesta. Výsledok však vždy stojí za to. To sa vďaka farmárskemu týždňu naučili i naši tretiaci.

Mgr. Miroslava Pachutová

Radi sa s vami o zážitky z aktivít  života  na farme podelíme  prostredníctvom fotografií na:

https://sk.padlet.com/centracik/vv8zxzmip04x1hnp

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie