Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 18 Marec 2021 10:22

OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti“ (M.T.Cicero). Rozvíjajú u žiakov zápal po poznaní histórie, minulosti a živej skúsenosti ľudí v danej historickej dobe. Sme naozaj veľmi radi, že aj našich žiakov zaujali dejiny, história a život ľudí v minulosti natoľko, že sa zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorú každoročne pripravuje organizácia Slovenského inštitútu mládeže- IUVENTA.

Príprava našich žiakov bola v tomto roku naozaj netradičná a inovatívna. Stretávali sme sa počas poobedňajších meetingov, diskutovali sme a analyzovali  zadané historické témy. Naši žiaci súťažili v kategóriách F, C, D. V kategórii F sme analyzovali monografiu- V tieni stredovekých hradov, zopakovali si problematiku pravekej a starovekej spoločnosti. V kategóriách C a D sme dešifrovali monografie: Z pamäti ľudstva – Dejiny sveta, Tvorcovia svetových dejín- Od antiky po stredovek. Venovali sme sa aj téme osvietenstva, moderného slovenského národa a v neposlednej miere prvej svetovej vojne.

Súťaženie prebiehalo online spôsobom dňa 11. 02. 2021 prostredníctvo testu na  www.onlineolympiady.sk. Naši žiaci dosiahli naozaj skvelé umiestnenia:

Kategória F- Emma Michalková 6. AZ- 3. miesto

Kategória D- Ľudmila Lukáčová 8. AZ- 1. miesto- postup na krajské kolo

Kategória D- Veronika Kosťová 8. AZ- 2. miesto- postup na krajské kolo

Kategória C- Laura Surdeníková 9. AZ- 3. miesto

Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajskom kole.

Mgr. Nikola Mihoková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie