Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


PONOŽKOVÁ VÝZVA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 25 Marec 2021 11:18

PONOŽKOVÁ VÝZVA

21. marec je už niekoľko rokov Svetovým dňom Downovho syndrómu. Dátum nie je vybraný náhodou. Je symbolom zhluku 3 chromozómov na 21. chromozómovom páre, ktoré spôsobujú toto ochorenie.

 

A prečo ponožky? Rozdielne ponožky sa stali symbolom Svetového dňa Downovho syndrómu preto,lebo chromozóm pripomína tvar ponožky. Výzva je určená všetkým, ktorí chcú prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny. No zároveň sa rozšíri povedomie o tom, že práve ľudská individualita robí tento svet krásnym, pestrejším a zaujímavejším. Svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom vyjadrili aj naši žiaci a učitelia obutím ponožiek rôznych farieb. Zabavili  sa pri vyfarbovaní a strihaní ponožiek, podľa vlastnej fantáziea roztancovali ich veselí škrečkovia pri obľúbenej pesničke všetkých detí. Naši žiaci prajú deťom sDownovým syndrómom, aby zažili v živote čo najviac radosti, láskavosti a pochopenia.

Veď byť odlišný je normálne......

Mgr. SlavkaPilipová

Viac fotografií z aktivity nájdete Tu :

https://sk.padlet.com/spojenaskolasvidnik/Bookmarks

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie