Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 23. Jún 2021

Dnes má meniny Sidónia
Zajtra má meniny Ján

Kde nás najdete


VEĽKONOČNÉ AKTIVITY V ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 06 Apríl 2021 09:47

VEĽKONOČNÉ AKTIVITY V ŠKD

Kto by nepoznal starú známu riekanku Šibi, ryby, mastné ryby… Atmosféra Veľkej noci sa aj takto preniesla do nášho školského klubu. Deťom sme poobedňajšie chvíle spestrili zaujímavými aktivitami, každá činnosť bola venovaná veľkonočnej téme.

Najprv sme sa porozprávali ako sa doma pripravujú na sviatky, aké zvyky dodržiavajú vo svojich rodinách. Deti všetko zaujíma a radi sa zoznámili aj s tým, ako to bolo kedysi a ako sviatky oslavujú v iných krajinách sveta. K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí tradičné zdobenie vajíčok. Svoju kreativitu, zručnosť a v neposlednom rade i trpezlivosť si vyskúšali pri vyškrabávaní rôznych vzorov na maketu vajíčka. Najprv celú plochu zafarbili pestrofarebnými voskovkami  a potom ju natreli čiernym tušom. Tvorenie ich bavilo, starší zvládli aj zdobenie vajíčok servítkovou technikou  či vlastnoručne vyrobiť originálnu veľkonočnú dekoráciu. Krásna sliepočka so stojanom  na vajíčka nepochybne zdobí každú detskú izbu. Aby všetci mali ešte krajšie zážitky, pripravili sme pre našich klubkáčikov aj ďalšie zábavné aktivity. Do sýtosti sa vyšantili pri stavaní mega vajíčka z lega, pretekoch s vajíčkom na lyžičke cez prekážkovú dráhu, ba i pri spoločnom stavaní kurína. Peknými jarnými a veľkonočnými  motívmi sme vyzdobili triedy a chodby školy a pokúsili sa napriek pandemickým opatreniam aspoň čiastočne zachrániť čaro veľkonočných sviatkov.

Vychovávateľky školského klubu

Fotodokumentácia na https://padlet.com/spojenaskolasvidnik/f1xwtjd4jws3tuiw

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie