Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 21. September 2021

Dnes má meniny Matúš
Zajtra má meniny Móric

Kde nás najdete


„Dom bez knihy je ako telo bez duše.“ PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 09 Apríl 2021 07:13

Dom bez knihy je ako telo bez duše.“

Július Zeyer

Mesiac marec tradične spájame s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale aj s pojmom marec – mesiac knihy. Kniha - najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých.

Prečo je marec mesiacom kníh? Z historického hľadiska sa tento mesiac viaže k Matejovi Hrebendovi, ktorý šíril osvetu a vzdelanosť, pretože miloval knihy. Zachraňoval ich pred pálením, vyhodením či roztrhaním, a tým sa pričinil o vybudovanie knižníc.Narodil sa a zomrel v mesiaci marec, preto práve tento mesiac sa stal mesiacom knihy. Žiaľ, v poslednom čase čím ďalej tým viac ľudí uprednostňuje pozeranie televízie alebo surfovanie po internete. A preto smenezabudli na tento mesiac a pripomenuli si, že čítanie kníh rozvíja myslenie, zvyšuje slovnú zásobu, robí človeka kreatívnejším, zlepšuje činnosť mozgu, spánok, dodáva sebadôveru, znižuje stres. V škole máme krásny čitateľský kútik, v ktorom si žiaci môžu posedieť a prečítať rôzne zaujímavé  knihy. Dobrou správou je, že vďaka projektu „Čítame radi“ sme získali finančné prostriedky v sume 800 eur na zakúpenie kníh. Preto sa tešíme, že nám do čitateľského kútika pribudnú nové knihy pre malých aj veľkých čitateľov. Kniha je dobrým spoločníkom a preto nezabúdajme, že knihy treba čítať s láskou. Najlepšie je riadiť sa výrokom známeho pedagóga J.A. Komenského ktorý povedal:

Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“

kolektív pedagógov prvého stupňa

O konkrétnych aktivitách detí sa dozviete tu:

https://sk.padlet.com/inkalukacova/nvnppg4v4mtyd1ux

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko