Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 18. Jún 2021

Dnes má meniny Vratislav
Zajtra má meniny Alfréd

Kde nás najdete


KRÁSY PRÍRODY (OČAMI DETÍ ŠKOLSKÉHO KLUBU) PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 27 Apríl 2021 09:49

KRÁSY PRÍRODY (OČAMI DETÍ ŠKOLSKÉHO KLUBU)

Významný sviatok našej planéty Deň Zeme sme si pripomenuli aj s deťmi zo školského klubu. Počas celého týždňa sme realizovali niekoľko aktivít s environmentálnym zameraním. Prostredníctvom nich naši zverenci objavovali krásy prírody a získali informácie o tom ako sa majú správať k prostrediu okolo nás.


Staršie deti sa zahrali na bádateľov prebúdzajúcej sa prírody v okolí školy. Cez objektív fotoaparátu sa im podarilo zachytiť jej nádheru  ─ prvé kvety, rozkvitnutý zlatý dážď, rýchlo pohybujúceho sa mravca... Pre vlastné potešenie z nazbieraných prírodnín vytvorili  krásne obrazce v štýle Land art. V ďalšej aktivite sa zamýšľali prečo je potrebné chrániť lesy. Les je nádherný, vždy je v ňom čo pozorovať, počuť, cítiť.... Jeho  atmosféru sa deťom podarilo zachytiť cez vnútorné cítenie. Obrázky ich stromov ukrývali  motívy z prírody, ktoré sa im najviac páčia. Našej modrej planéte Zem deti darovali kúsok zo svojej tvorivosti. Recyklovali PET fľaše a staré CD-čka a s kopou fantázie vytvorili z nich morské zvieratá. Inšpirovali sa ekologickým pravidlom Nevyhadzujme, tvorme! Naši šikovnici použili pri tom veci, ktoré sú už zdanlivo nepotrebné. Dúfame, že aj takto sme prispeli k tomu, aby poznatky o ochrane životného prostredia sa stali samozrejmou súčasťou života našich detí aj o desať či dvadsať rokov...

vychovávateľky školského klubu

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie