Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


DARČEK PRE RADOSŤ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 December 2021 11:39

DARČEK PRE RADOSŤ

V našom školskom klube sa v tomto čase s deťmi veľa rozprávame o advente a blížiacich sa vianočných sviatkoch. Tento čas vnímame ako čarovné obdobie, kedy sa ľudia stíšia a sú k sebe láskavejší i milší. Zároveň sa snažíme prebúdzať u našich klubkáčikoch túžbu vzájomne si pomáhať a robiť dobré skutky.

Rozhodli sme sa, že tento rok potešíme a obdarujeme deti materskej školy gen. Svobodu originálnym darčekom.  Pripravili sme pre nich balíčky s vlastnoručne vyrobeným pexesom a sladkým prekvapením. Autormi kartičiek s vianočným aj zimným motívom boli šikovní štvrtáci. Je výnimočné tým, že ho sami navrhli a nakreslili. Aby hra čo najdlhšie vydržala, rovnaké dvojice obrázkov sme zalaminovali. V balíčkoch samozrejme nechýbali sladké maškrty, ktoré by nemali chýbať na žiadnom vianočnom stole. Naše deti sa na pečenie medovníkov a drobného čajového pečivá zdobeného pečiatkami veľmi tešili. Je to už dlhoročná tradícia a neodmysliteľná súčasť aktivít školského klubu. V cvičnej kuchynke z pripraveného cesta deti vykrajovali rôzne tvary. Ako správni cukrári aj mnohé ochutnávali, či majú tú správnu chuť, čí sú dostatočne upečené. Najdôležitejšie bolo, že boli napečene s nadšením a nenechali si ich len pre seba. Bola to výborná príležitosť naučiť ich,  aby vedeli obdarovať iných a mali z toho dobrý pocit. Dúfame, že sme škôlkarom urobili radosť. Potešíme sa, ak zavítajú medzi nás. Predstavíme im Spojenú školu  a budú mat možnosť osobne spoznať svojich darcov.

vychovávateľky školského klubu

 

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko