Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK? PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 December 2021 13:22

KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?

Pomaly sa blížia Vianoce. Čas, kedy sa na chvíľu zastavíme a spomalíme naše hektické životy. Čas, kedy sa nám plnia sny a cítime v duši príjemné hrejivé teplo. Čas, kedy máme k sebe akosi bližšie. Vianoce sú predsa najkrajším obdobím v roku. Všetci ich máme radi, všetci sa na ne tešíme.

Tie čarovné chvíle, kedy prejavujeme vďaku, city či lásku o niečo viac ako bežne. Nie každý má však to šťastie prežiť tieto krásne chvíle doma v kruhu svojej rodiny, byť milovaný a obdarovaný krásnymi darčekmi. Sú to hlavne naši seniori, ktorí sú v tomto období plnom prísnych opatrení bez svojich blízkych a odkázaní na pomoc  iných. Medzi nami je však stále veľa dobrosrdečných ľudí, ktorí aj v tomto neľahkom  období nemyslia iba na seba, ale aj na iných. Preto sa učitelia, rodičia a žiaci našej Spojenej školy zapojili do krásnej vianočnej zbierky s názvom  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Tento rok táto zbierka odštartovala svoj štvrtý ročník. Aj my sme chceli urobiť dobrý skutok a spríjemniť niekomu Vianoce.  Učitelia a žiaci spolu so svojimi rodičmi dokázali svoju štedrosť, dobrosrdečnosť a nezištnosť. Spoločnými silami sa nám podarilo naplniť 47 krásnych a hodnotných krabičiek od topánok. Do krabičiek sme zabalili rôzne cukrovinky, niečo slané, čaje, kávu, kozmetiku, hrnčeky, krížovky, teplé ponožky, vianočné ozdoby a s láskou vyrobené vianočné pozdravy a listy od našich šikovných žiakov. Krabičky sme zabalili do vianočného papiera a odovzdali kontaktnej osobe. Dúfame, že týmto dobrým skutkom potešíme nie jedného starčeka, či starenku v zariadení pre seniorov Átrium vo Svidníku a zároveň veríme, že naše darčeky vyčaria úsmev na nejednej tvári a  zahrejú nie jedno srdiečko.

Všetkým darcom zo srdca ďakujeme a prajeme krásne Vianoce.

Mgr. Lucia Smaržiková, Mgr. Lenka Olejárová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko