Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 3. Október 2023

Dnes má meniny Stela
Zajtra má meniny František

Kde nás najdete


ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY Z NEMECKÉHO JAZYKA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 16 December 2021 00:00

ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY Z NEMECKÉHO JAZYKA

Ovládanie cudzieho jazyka je tou najlepšou investíciou do budúcnosti. Prostredníctvom cudzích jazykov sa otvárajú nové dvere, ktoré nám poskytujú úžasné životné a pracovné príležitosti. Naša škola ponúka žiakom otvoriť tieto dvere dokorán, čím im poskytuje možnosť študovať, pracovať alebo cestovať do cudzích krajín.

 

Naši žiaci tak majú k dispozícii nielen výučbu anglického jazyka, ale môžu sa zdokonaliť aj v ďalšom z dvoch cudzích jazykoch, v nemeckom alebo ruskom. Keďže sa na našej škole učí nemčina ako druhý cudzí jazyk, môžeme byť hrdí na našich žiakov, ktorí dokážu zvládnuť aj jej neľahkú gramatiku. Dňa 26.11.2021 sa konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v online priestore. V písomnej časti online testu si overili svoje vedomosti a zručnosti nielen z gramatiky, ale mali možnosť otestovať si aj ďalšie jazykové kompetencie, počúvanie a čítanie s porozumením. Naši žiaci dokázali, že hoci je nemčina vnímaná ako ťažký jazyk, s trochou snahy a záujmu    sa ju dokážu naučiť. Svedčí o tom aj ich umiestnenie v tejto súťaži:

Kategória 1C

  1. miesto: Sebastiano Schito (8.AZ)

Kategória 1B

  1. miesto: Maxim Braslavský (9.AZ)
  2. miesto: Dávid Dziak (8.AZ)

Víťazom blahoželáme, a keďže všetci dosiahli požadovaný počet bodov, žiaci v kategórii 1B postupujú do okresného kola a v kategórii 1C do krajského kola.

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko