Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


„SVET PEŇAZÍ SPOLU ZVLÁDNEME – UČÍME SA NAVZÁJOM“ PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 13 Február 2022 00:00

„SVET PEŇAZÍ  SPOLU ZVLÁDNEME – UČÍME SA NAVZÁJOM“

Či sa nám to páči alebo nie, bez peňazí nie sme schopní fungovať. Zoznam vecí, ktoré by sme si želali, je takmer nekonečný, avšak obsah našej peňaženky nie. Ten je podmienený našou výplatnou páskou. Aj preto je potrebné vedieť efektívne hospodáriť s našimi financiami, čiže byť finančne gramotný.

 

 


Ako riadiť svoje financie si v rámci projektu „Svet peňazí spolu zvládneme“ v aktivite „Učíme sa navzájom“ 8. 2. 2022 vyskúšali žiaci na našej škole. Žiaci II. A triedy obchodnej akadémie pripravili a zrealizovali pre žiakov 9. ročníka základnej školy prvý workshop.   Deviataci sa dozvedeli od svojich starších spolužiakov zo strednej školy ako mať svoje výdavky pod kontrolou, kam s úsporami a čo robiť, keď peniaze chýbajú.

Využili na to aj aktivity, aby sa mladší spolužiaci zamysleli nad životnými potrebami a ich uspokojovaním peniazmi i bez peňazí (Je možné žiť bez peňazí),aby sa vedeli správne rozhodnúť, či sa oplatí pravidelne sporiť (Oplatí sa sporiť v malých čiastkach?), rozhodnúť sa, či si na novú vec požičajú alebo si na ňu zarobia (Chcem nový mobil) a tiež ako správne postupovať pri požičaní peňazí (Kamarát požičaj).

Veríme, že spoločne strávený deň „učením sa navzájom“ bol prínosom tak pre stredoškolákov a aj pre základňákov, aktivity si spoločne užili a tie prispeli k rozšíreniu ich vedomosti, znalosti a zručnosti pri správe svojich peňazí. Tešíme sa na druhý workshop.

Táto aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej podpore CEEV Živica a 365.bank v rámci projektu Na každej škole záleží.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko