Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


1. KRÁTKODOBÁ MOBILITA ZAMESTNANCOV PDF Tlačiť E-mail
Streda, 23 Február 2022 00:00

1. KRÁTKODOBÁ MOBILITA ZAMESTNANCOV

Prvá mobilita Spojenej školy v rámci Erasmus+ v Rumunsku

Spojená škola je partnerom Erasmus+ projektu s názvom Joyful Jump On-board Your Fully Unprejudiced Life spoločne so školami z tureckého Izmiru, gréckych Atén, poľského Bialystoku, rumunského Turnu Rosu a bulharského Velingradu.

 

Aj napriek pandémii koronavírusu, projektové aktivity, ktoré sú zamerané na sociálnu inklúziu, pokračujú.  Jednou z nich bolo aj prvé nadnárodné stretnutie zamestnancov škôl zapojených do projektu, ktoré sa konalo v dňoch 5. – 10. septembra. Miestom stretnutia bolo nádherné mesto Sibiu v centrálnej časti Rumunska, v juhozápadnej Transylvánii. Cieľom stretnutia bolo prediskutovať aktivity, ktoré nás ešte čakajú a prispôsobiť fungovanie projektu kvôli pretrvávajúcej pandémii.  V rámci programu stretnutia sa diskutovalo aj o efektívnom využívaní metódy CLIL digitálnych zručností 21. storočia a eTwinningu na vyučovacích hodinách pri inklúzii žiakov. Samozrejme, projekt nepriniesol iba teóriu a výmenu skúseností. Mali sme možnosť navštíviť hrad Bran, historické časti miest Brašov, Alba Julia a Kluž. Musíme dodať, že Rumunsko je krásna krajina s množstvom prírodných krás i historických pamiatok.

Projektový tím Spojenej školy ZŠ vo Svidníku

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko