Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


1. KRÁTKODOBÁ VÝMENA ŠTUDENTOV PDF Tlačiť E-mail
Streda, 23 Február 2022 00:00

1. KRÁTKODOBÁ VÝMENA ŠTUDENTOV

SPOJENÁ ŠKOLA  V NAJSTARŠOM MESTE EURÓPY

Spojená škola vo Svidníku spoločne so školami z Poľska, Grécka, Turecka, Rumunska a Bulharska poznávali  Atény, najstaršie mesto Európy, v dňoch od 13.2.- 19.2.2022. Je to druhé stretnutie partnerských škôl zapojených do projektu Joyful v rámci programu Erasmus +.

Cesta do Atén bola náročná, ale v dobrej nálade čas plynie rýchlo a Atény nás čoskoro privítali vo svojej plnej kráse.  1.Gymnázium Melissia, naša grécka hosťovská škola, s pravým južanským šarmom a elánom pre nás pripravila nezabudnuteľný týždeň. Pri spoločných projektových aktivitách v škole sme spoznávali miestnu kultúru, vytvárali nové priateľstvá a zdokonaľovali sa v anglickom jazyku. Samozrejme, nechýbala ani ochutnávka tradičných jedál ako musaka, grécky šalát, pitta a tradičné dezerty, ktoré pre nás pripravili študenti a učitelia. Pracovné dni v škole sa striedali s poznávaním kultúrnych pamiatok mesta. Naši sprievodcovia nám ukázali svoj symbol - Akropolu s najslávnejším chrámom starovekého Grécka – Parthenon, staroveké divadlo Dionýza,  Amfiteáter Herodesa Attica,  Rímske fórum, starobylé mestské trhovisko Agoru, Chrám Heptaseusa, Poseidónov chrám, hlavné námestie Syntagmu s prezidentským palácom a Byzantský kláštor v Penteli. Navštívili sme Múzeum Akropolis a Národné archeologické múzeum, kde sme obdivovali najlepšie zbierky gréckych starožitností. Prechádzky štvrťou Plaka vo voľnom čase nám ponúkali neopakovateľnú atmosféru gréckych uličiek lemovaných obchodíkmi so suvenírmi a reštauráciami ponúkajúcimi tradičné jedlá. Päť dní ubehlo veľmi rýchlo a celý pobyt v Grécku sme si náramne užili. Domov sme si priniesli veľa nezabudnuteľných zážitkov. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie partnerských škôl, ktoré sa bude konať už onedlho v Poľsku.

Ing. Angela Hanusová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko