Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


PROJEKT „SVET PEŇAZÍ SPOLU ZVLÁDNEME“ PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 30 December 2021 00:00

PROJEKT „SVET PEŇAZÍ SPOLU ZVLÁDNEME“


Koncom minulého školského roka získala naša škola od Centra enviromentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica v Bratislave v rámci nimi vyhláseného projektu Na každej škole záleží grant na realizáciu nášho projektu „Svet peňazí spolu zvládneme“. Účelom projektu CEEV je zavádzanie a realizácia inovatívneho spôsobu vyučovania na školách v prešovskom regióne.

Zámerom našej školy v rámci prijatého grantu je zatraktívniť finančné vzdelávanie pre žiakov strednej školy a to vytvorením interiéru jednej triedy na moderný a inšpiratívny vzdelávací priestor predmetu Manažment osobných financií a prostredníctvom aktivít v projekte zvýšiť úroveň finančnej gramotnosti, zodpovedného správania a kritického myslenia žiakov. V rámci tohto projektu naši učitelia absolvovali  v dňoch 28. 10. 2021 a 20. - 21. 12. 2021 online workshopy s cieľom zvýšiť svoje pedagogické zručnosti v rozvíjaní finančnej gramotnosti prostredníctvom aktivizujúcich metód, ktoré pre nás uskutočnila dlhoročná a skúsená lektorka v danej oblasti Ing. Kvetoslava Danková. Vzdelávanie pre nás bolo podnetné, obohacujúce na nové poznatky a zaujímavé z pohľadu možnosti praktického využitia získaných vedomostí na zatraktívnenie výučby.

Ing. Margita Klimová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko