Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 08 Február 2022 00:00

OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

17. februára 2022 sa uskutočnil 50. ročník okresného kola Geografickej olympiády v kategóriách E, F a G. Cieľom olympiády bolo poznávať miestnu krajinu, štáty sveta a rozvíjať praktické zručnosti žiakov v topografii. Veľmi významné bolo pre nás  aj vnímanie globálnych a geografických súvislostí vo svete. Naši žiaci súťažili v kategóriách E a F. V kategórii F rozširovali vedomosti o prírodných podmienkach Afriky, jej nerastných surovinách, turistických atrakciách či významných pamiatkach zaradených do UNESCO.

Zaujalo ich aj poznávanie riek a jazier Ázie. Zaoberali sa ich prítokmi a ich celkovému hospodárskemu využitiu. ,,Vycestovali“ aj do Tokia, najväčšieho megacity sveta. Študovali symboly a významné dominanty tohto turistického mesta. V kategórii E našich žiakov nadchli slovenské veľkomestá- Bratislava a Košice. Žiaci rozvíjali vedomosti o jedinečných črtách a dominantách týchto veľkomiest. Nádhernou prírodou ich očarili kotliny Slovenska. Súčasťou prípravy bolo aj Grécko. Zaoberali sa celkovou fyzicko-geografickou, humánnou a historickou charakteristikou tohto históriou významného štátu.

Ich veľké úsilie im pomohlo získať tieto skvelé umiestnenia:

Kategória E: Natália Hajduková- 3. miesto- postup na krajské kolo

Kategória E: Alexandra Miňová- 4. miesto

Kategória E: Veronika Kosťová- úspešná riešiteľka

Kategória F: Natália Kosťová, Katarína Feckaninová- úspešné riešiteľky´

Žiačkam srdečne blahoželáme.

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko