Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 30. Júl 2021

Dnes má meniny Ignác
Zajtra má meniny Božidara

Kde nás najdete


Dni nezábudiek
Štvrtok, 03 Október 2013 07:35

Dni nezábudiek

V dňoch 20. až 24. septembra si mohli ľudia na celom Slovensku zakúpiť za dobrovoľný príspevok malú modrú nezábudku, ktorá je symbolom duševného zdravia. Nezábudky rozdávali dobrovoľníci, členovia združení alebo študenti stredných škôl v mnohých mestách na Slovensku.

Do tejto charitatívnej činnosti sa zapojili aj študenti našej školy.Dvanásťčlenný tím tak pomohol ľuďom so skúsenosťou s duševnou poruchou vrátiť sa k práci a k rodine, podporiť väčšiu tolerantnosť k ľuďom so psychickými problémami.Duševné poruchy nemusia ovládať život pacienta, sú dnes pomerne dobre liečiteľné. Ak sa nájde príčina a dieťa sa včas dostane k odborníkovi, všetkým sa uľaví a môžu situáciu spoločne zvládnuť. Heslom kampane bolo: „Chceme mať zdravšie deti, spokojnejších rodičov – chceme zdravšie Slovensko.“Bez duševného zdravia neexistuje zdravie.Ak sa nájde príčina a dieťa sa včas dostane k odborníkovi, všetkým sa uľaví a môžu situáciu spoločne zvládnuť. Výťažok zo zbierky bude použitý na zriadenie denných stacionárov, rehabilitačných stredísk pre deti ako aj na podporu krízových centier, chránených a podporovaných bývaní.

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist