Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


KEĎ PONOŽKY HOVORIA ZA VŠETKO... PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 Marec 2022 00:00

KEĎ PONOŽKY HOVORIA ZA VŠETKO...

Vedeli ste prečo je Downovmu syndrómu venovaný práve 21. marec? Pretože 21. chromozóm sa nenachádza v páre ako bežne, ale v trojici. A prečo práve ponožky sú v tento deň symbolom? Ak ich k sebe otočíme pätami, pripomínajú nám tvar chromozómu, ktorý je zodpovedný, okrem iného, aj za náš vzhľad.


Dvomi rozdielnymi ponožkami sme chceli dať najavo, že nikto sa nemusí hanbiť za svoju odlišnosť. Naopak! Rôznorodosť je vo svete to, čo ho robí krajším a zábavnejším. Tak buďme sami sebou a akceptujme všetkých navôkol. AJ MY SME TO POVEDALI PONOŽKAMI!

Mgr. Radka Cerulová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko