Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


ČÍTAJME SI – DETSKÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 22 Marec 2022 00:00

ČÍTAJME SI – DETSKÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN

“Knihy sú tréningom mysle.”

Epictetos

Kniha má pre rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka nenahraditeľný význam. Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, obohacuje slovnú zásobu, ponúka priestor pre tvorivosť, možnosť relaxovať, naberať množstvo informácií, vedomostí. Cieľom čitateľského maratónu je pritiahnuť deti ku knihe. Do projektu Čítajme si – detský čitateľský maratón sa zapojili aj žiaci 3.AZ triedy Spojenej školy.


Podduklianska  knižnica vo Svidníku pripravila pre žiakov tretích ročníkov súťaž v čítaní rozprávkovej knihy. Text rozprávky bol rozdelený na približne desať riadkové časti. Po prečítaní danej časti vystriedal prvého čítajúceho druhý žiak. Potom tretí, štvrtý...dvanásty v určenom 20 minútovom limite. Všetci žiaci cítili veľkú zodpovednosť, rešpekt, ale aj radosť z čítania. V rámci svidníckych základných škôl sme si vybojovali, teda „ vyčítali“ 2. miesto. Víťazná škola nás predbehla len o jedného čitateľa. Výsledok nás všetkých teší, no zároveň zaväzuje, aby sme čítali viac a viac a takto trénovali svoju myseľ.

Mgr. J. Nagajdová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko