Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Nedeľa, 29. Január 2023

Dnes má meniny Gašpar
Zajtra má meniny Ema

Kde nás najdete


SVETOVÝ DEŇ VODY S VVS, A. S. PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 03 Apríl 2022 00:00

SVETOVÝ DEŇ VODY S VVS, A. S.

„Ak piješ vodu, mysli na prameň.“

- Čínske príslovie

Aby sme mohli existovať, nezaobídeme sa bez vody, ktorá často dostáva prívlastok obyčajná. Keďže od nej závisí náš život a je pre nás nenahraditeľná, mali by sme sa o ňu starať. Žiaľ, nie vždy je tomu tak...

 


Dňa 22. marca si každoročne pripomíname svetový deň vody, ktorý bol v roku 1992 vyhlásený Valným zhromaždením OSN na Konferencii v brazílskom meste Rio de Janeiro. Členské krajiny boli vyzvané, aby tento deň venovali konkrétnym aktivitám, ktoré podporia informovanosť verejnosti o nenahraditeľnom význame vody.

Význame vody sme sa venovali aj v našej škole v rámci rôznych zaujímavých aktivít. Zavítali k nám pracovníci VVS, a. s., ktorí nám porozprávali nielen o náročnej ceste vody do nášho pohára, ale predviedli nám aj svoju techniku, ktorú využívajú v teréne, čo ocenili najmä mladší žiaci. Vo vodnom bufete sa mohli všetci osviežiť čistou vodou s citrónom, na stanovištiach si vyskúšali rôzne pokusy s vodou a deviatačky im aj názorne predviedli ako funguje čistička vody. Získané vedomosti si mohli overiť v kvíze o vode. Mladší žiaci si vyrobili aj krásne čelenky s kvapkou vody a na chodníku pred školou zanechali svoje „vodné“ kresby. Všetci žiaci dostali za svoju snahu a aktivitu krásne odmeny, ktoré nám venovala VVS, a. s., za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Vodné zdroje sú vystavené zvyšujúcim sa požiadavkám na spotrebu vody. Rastúci počet ľudí na Zemi predstavuje aj väčšiu spotrebu vody a máloktorá z nesmiernych vodných plôch na zemeguli má vhodnú vodu na pitie. Vážme si túto vzácnu tekutinu a neberme ju ako samozrejmosť, myslíme na dlhú cestu, ktorú musela prejsť až k nám...

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko