Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA A VZDELÁVANIE V NBS KOŠICE PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 10 Apríl 2022 00:00

NÁVŠTEVA A VZDELÁVANIE V NBS KOŠICE

Mať všetkých 5 pokope, nepliesť piate cez deviate, nehasiť finančné ťažkosti o 5 minút 12 – všetci potrebujeme mať k peniazom vytvorený ten správny vzťah. Taký, v ktorom vieme svoje peniaze chrániť, kontrolovať a zároveň riadiť. Rozvážne, aktívne, ale nie ľahkovážne.  Všetci peniaze poznáme, no nie každý rozumie finančným vzťahom a súvislostiam. Informačný priestor a médiá sú presýtené protichodnými informáciami, pričom za mnohými nestoja nezávislí odborníci, ale obchodný záujem.


K lepšiemu pochopeniu spravovania svojich financií prispela u našich študentov návšteva a vzdelávanie vo vzdelávacom centre 5 peňazí Národnej banky Slovenska v Košiciach dňa 5. apríla 2022. Zúčastnili sa ho študenti II. A a III. A obchodnej akadémie. V rámci vzdelávania absolvovali modul Príjem a práca. Vzdelávanie napĺňalo ciele Národného štandardu finančnej gramotnosti verzia 1.2. Uskutočnilo sa zážitkovým a interaktívnym spôsobom. Pomohlo študentom pochopiť súvislosti medzi svojimi záujmami a silnými stránkami v kontexte výberu budúceho povolania. Počas vzdelávania si študenti vyskúšali rolu svojho preferovaného povolania, za ktorú získali mzdu. Naučili sa orientovať v pojmoch superhrubá, hrubá a čistá mzda a dozvedeli sa o základoch daňovo-odvodového systému na konkrétnych príkladoch. Praktickú časť vzdelávania tvorila skupinová práca, počas ktorej si študenti pripravili rodinný rozpočet, čo im umožnilo vytvoriť priestor na nácvik realizácie finančných rozhodnutí na základe svojich reálnych možností a zhodnotiť ich. Veríme, že takého vzdelávanie bolo pre študentov prínosom a získané poznatky z neho využijú aj pri riadení svojich vlastných financií.  Táto aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej  podpore CEEV Živica a 365.bank v rámci projektu Na každej škole záleží.

Ing. Margita Klimová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko