Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


NAJSTARŠIA KNIHA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 Apríl 2022 00:00

NAJSTARŠIA KNIHA

Každoročne sa v mesiaci marec organizujú rôzne podujatia a besedy týkajúce sa kníh. My sme sa tento rok rozhodli trošku pozmeniť stereotyp a vymysleli sme pre nich výzvu, nakoľko mládež veľmi rada a hlavne často trávi čas na mobiloch a počítačoch.

Prvotné obavy vystriedalo nadšenie. Naši žiaci ani len netušili, čo sa skrýva u nich doma. Do súťaže sa zapojili žiaci druhého stupňa a verte či nie, bolo ich dosť. Za úlohu mali nájsť najstaršiu knihu, noviny, časopisy, ktoré doma nájdu. Následne ich mali zdokumentovať formou fotografie či videa a odoslať. Verte či nie, tie najstaršie knihy, ktoré nám odoslali, boli spred 20. storočia. Čím staršie, tým lepšie. Dospeli sme k záveru, že nádherné skvosty našej minulosti v podobe kníh si naše deti cenia a chránia, pretože si uvedomujú múdrosť, ktorú v sebe ukrývajú. A práve preto si každý žiak zaslúžil odmenu v podobe žolíka, ktorého môže využiť do konca školského roka.

Mgr. L. Olejárová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko