Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


SOKOLIARSKE VYSTÚPENIE V AREÁLI NAŠEJ ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 25 Apríl 2022 00:00

SOKOLIARSKE VYSTÚPENIE V AREÁLI NAŠEJ ŠKOLY

Počas teplejších aprílových dní do areálu našej školy prileteli, teda priviezli sa autom, operené dravce aj so svojím cvičiteľom. Náš zrak sa na dlhú chvíľu upieral k oblohe, na ktorej nám naši návštevníci predviedli úchvatné divadlo.

V úvode vystúpenia sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o histórii sokoliarstva a jeho význame, cvičiteľ nám priblížil krásu dravcov, spôsob ich života, ladnosť letu ako aj ich lovecké nadanie. Následne sme sa nechali uniesť rýchlosťou sokola útočiaceho na korisť, z veľkej výšky vracajúceho sa k sokoliarovi, nečujným letom výra, či poslušnými príletmi ostatných dravcov tesne nad našimi hlavami. Pohladkať jemné perie plamienky driemavej, mať na ruke myšiaka štvorfarebného či sledovať pri lete krkavca čierneho bol pre žiakov nezabudnuteľný zážitok. Takouto zábavnou formou sme sa o živote dravcov a ich správaní veľa naučili a spoznali tak „kráľov výšin“, symboly sily, moci a nadradenosti, ktorí človeka fascinovali už od nepamäti.

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko