Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


PÍŠEME LISTY ? PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 05 Máj 2022 00:00

PÍŠEME LISTY ?

Súčasná digitálna doba mení mnohé dávne spôsoby medziľudskej komunikácie. Pravidelne píšeme esemesky, emaily. Písať listy a pohľadnice sme už azda zabudli?  Verím, že nie.  Poznáte ten pocit prekvapenia a radosti, keď v poštovej schránke nájdete list? Kladiete si plno otázok. List? Kto mi píše? Od koho je ten list? Konečne je tu!


Žiaci druhého ročníka sa na hodinách slovenského jazyka učili, ako napísať list. Samotnému písaniu predchádzal výber adresáta a kúpa obálky. Po jej vypísaní sme pristúpili k vytrvalej práci, ktorá trvala tri hodiny. Aj keď jazýčky našich detí sú často nezastaviteľné, nebolo ľahké nájsť správne slová, aby sme zaujímavo a pútavo napísali, ako sme prežili Veľkú noc. Nevedeli sme sa dočkať cesty na poštu, aby sme oživili pocity prekvapenia i radosti v našich blízkych. Tešili sme sa ako „malí“.  Každý sa samostatne postavil k okienku na pošte, pozdravil sa, poprosil o službu pošty a zaplatil si za ňu. Naše listy putovali k starým rodičom, ku krstným rodičom, k ujom a tetám nielen po Slovensku, ale aj do Čiech a Austrálie.

S určitosťou vieme, že sme touto skúsenosťou podrástli v osobnostnom rozvoji. A možno sa dočkáme aj spätnej väzby. Do písania...

Mgr. I. Lukáčová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko