Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Nedeľa, 29. Január 2023

Dnes má meniny Gašpar
Zajtra má meniny Ema

Kde nás najdete


SPEVÁCKA SÚŤAŽ SLÁVIK SLOVENSKA PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 08 Máj 2022 00:00

SPEVÁCKA SÚŤAŽ SLÁVIK SLOVENSKA –ŠKOLSKÉ KOLO

Konalo sa školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Konečne sme sa dočkali a môžeme spievať v kolektíve. Spev je prirodzený hudobný prejav človeka.  Pomáha prekonávať problémy v živote a dokáže ľahko zdvihnúť náladu. Pri spievaní sa uvoľňujú endorfíny, hormóny, ktoré produkuje ľudský mozog a ktoré telu  prinášajú šťastné a optimistické pocity.

Má mnohé zdravotné benefity. napr. posilňuje imunitný systém, zlepšuje duševnú bdelosť, držanie tela, pôsobí ako prirodzené antidepresívum. Každý  spevácky prejav je vždy osobitý a individuálny,  závisí od miery talentu, odhodlania na sebe pracovať a aj od odvahy.

Dňa 29. 4.  2022 sme uskutočnili školské kolo  speváckej súťaže Slávik Slovenska, ktorému predchádzali triedne  kolá. Vybraní speváci reprezentovali svoje triedy v speve ľudových  piesní.  Školského kola sa zúčastnilo 16 žiakov v 3. kategóriách. Všetkým zúčastneným blahoželáme.

Výsledky školského kola:

I. kategória

1. miesto - Branko Koman

2. miesto - Jakub Jakubov

II. kategória

1.miesto - Alexandra Miňová

2. miesto - Barbora Podhajecká, Eva Csonková

3. miesto – Martin Lukáč, Tamara Dzubajová

III. kategória

1.miesto -  Ľudmila Lukáčová

2. miesto – Liana Olejárová, Miriam Maššová

Víťazi školského kola nás budú reprezentovať na obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 10. mája 2022 v ZUŠ.

Mgr. A. Suváková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko