Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


KRAJSKÉ KOLO SÚŤAŽE ŠALIANSKY MAŤKO PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 10 Máj 2022 00:00

KRAJSKÉ KOLO SÚŤAŽE ŠALIANSKY MAŤKO ÚSPEŠNÉ PRE ŽIAKOV SPOJENEJ ŠKOLY

Dňa 4. 5. 2022 sa konal na pôde Základnej školy Májové námestie v Prešove už 27. ročník krajskej súťaže v prednese slovenskej povesti „Šaliansky Maťko“ J. C. Hronského. Organizátormi súťaže boli Regionálny úrad školskej správy Prešov, Dom Matice slovenskej v Prešove, ABC – Centrum voľného času, Prešov.

 

 

V úvode nás žiaci ZŠ potešili a zároveň privítali krásnymi slovenskými ľudovými piesňami. Po úvodnom otvorení sa v každej kategórii predstavilo 13 súťažiacich z jednotlivých okresov Prešovského kraja. Medzi recitátormi boli aj žiaci Spojenej školy, ktorí sa v silnej konkurencii súťažiacich nestratili. V 1. kategórii 2. miesto získala Natália Cuperová z 3.AZ a v 3. kategórii si cenu poroty vyrecitoval žiak 6.BZ triedy Jakub Pastyrčák. Srdečne blahoželáme.

S príjemnými pocitmi sme prežili krásne dopoludnie.

Mgr. Jana Nagajdová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko