Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 11 Máj 2022 00:00

KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

,,Aby sme uspeli, musíme najprv veriť, že to dokážeme.“ -Nikos Kazantzakis. Svoju cestu za úspechom si našla aj žiačka 9.AZ triedy Natália Hajduková. Pomalými krôčikmi a cieľavedomým vzdelávaním rozširovala svoje vedomosti, zručnosti a praktické skúsenosti. Dňa 22.4.2022 sa Natália zúčastnila krajského kola Geografickej olympiády v Prešove. Sme radi, že sme si priebeh tejto súťaže mohli užiť prezenčne, nadobudli nové skúsenosti a zažili jedinečné zážitky.

V Natálii sme objavili veľký talent, ktorý v sebe rozvíjala každodennou prípravou na olympiádu. Spoznávali sme slovenské veľkomestá- Bratislavu, Košice a iné významné mestá našich krajov. Učili sme sa aj o kotlinách Slovenska, ktoré sú nádherné svojou prírodou a turisti v nich môžu objavovať mnohé historické pamiatky. Podrobnejšie sme sa zoznámili  so štátmi európskeho Stredomoria, ich turistickými destináciami a najznámejšími lokalitami pre využitie cestovného ruchu. Natália počas olympiády využívala aj svoje praktické zručnosti. Pracovala s atlasom sveta a Slovenska, v ktorom hľadala zadané geografické objekty a javy. Merala azimuty, využívala  mierku mapy a zvládala zložité výpočty. Jej cieľavedomosťou a vytrvalým vzdelávaním vyhrala 3. miesto (kategória E) v krajskom kole Geografickej olympiády. Držíme jej prsty v celoslovenskom kole, v ktorom bude reprezentovať nie iba našu školu, ale aj okres Svidník a Prešovský kraj.

Prajeme jej veľa úspechov.

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko