Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


ŽIACI KRAJSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY KRITICKÉHO MYSLENIA V TOP 50! PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Máj 2022 00:00

ŽIACI KRAJSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY KRITICKÉHO MYSLENIA V TOP 50!

Dňa 23.03. 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády kritického myslenia online formou, do ktorej sa zapojilo 1884 žiakov  z približne 140  škôl a gymnázií  Slovenska. Naši študenti v tejto olympiáde boli viac než úspešní a  umiestnili sa v TOP 50!


Blahoželáme Sofii Drimákovej, I. A – 23 miesto, 1. kat., Natálii Vasičkovej, I.A – 48-55 miesto, 1. kat., Samuelovi  Pirščovi, III. A – 48-50 miesto, 2. kat., Dávidovi Glogovskému, III. A – 74-75. miesto, 2. kat., Dávidovi Kulešovi , III. A – 80-83. miesto, 2. kat., Milanovi  Šimičkovi, III. A – 61-63.

Olympiáda kritického myslenia je súťažou pre jednotlivcov, ktorí sú žiakmi a žiačkami stredných škôl. Zameriava sa na  overovanie a vyhľadávanie informácií, identifikáciu logických chýb, interpretáciu dát a štatistík a formulovanie argumentov. Prebieha v dvoch vekových kategóriách a troch súťažných kolách od decembra do júna. Okrem zamerania na súťaž tiež projekt poskytuje metodiku kritického myslenia a mediálnej gramotnosti. Snaží sa tak motivovať školy a učiteľov a učiteľky, aby týmto témam nachádzali priestor aj vo formálnom vzdelávaní. Olympiáda kritického myslenia je organizovaná Slovenskou debatnou asociáciou (SDA) a dopĺňa jej diapazón aktivít zameraných na šírenie kritického myslenia.

PaedDr. Emília Lapčáková

Ing. Zdena Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko