Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 13 Máj 2022 00:00

KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA SO ŽIAKMI 4.HA VO HVEZDÁRNI ROZTOKY

Naše dobrodružstvo sa začalo spoločným stretnutím. Komplikácie nastali hneď na začiatku, keď sme každý išli inou cestou. Po príchode sme sa ubytovali na krásnej chate na i v Roztokoch, okolo ktorej bola prebúdzajúca sa jarná príroda. Keďže sme „hoteláci“, s nadšením sme sa vrhli do spoločného varenia kotlíkového guľáša. Kým sa guľáš varil, my sme sa všetci stretli v altánku a zabavili sa pri spoločných aktivitách. Po zotmení nastal vhodný čas na pozorovanie mesiaca a hviezd pomocou teleskopu. Spoločnosť nám robil skúsený hvezdár, ktorý s nadšením odpovedal na všetky naše otázky. Ukázal nám, ako sa pomocou nočnej oblohy dokážeme zorientovať a zoznámil nás s mnohými súhvezdiami.

 


Ďalší deň sa niesol v športovom duchu. Výstrely zo vzduchovej zbrane bolo počuť už od rána. Po skončení streľby nám naši ochotní učitelia – telocvikári – prezentovali vedomosti ohľadom ochrany zdravia a bezpečnosti. Po menšej sieste sme sa dozvedeli, ako správne podať prvú pomoc, a tak zachrániť ľudský život. Podvečer sme založili oheň, a zatiaľ čo sme čakali, kým sa oheň rozhorí, zabávali sme sa pri komediálnom volejbale. Začali sme opekať a znova zažili mnoho zábavy.

Všetci sme si Kurz na ochranu zdravia a života maximálne užili, odniesli sme si mnoho zážitkov a príjemných spomienok a už teraz sa tešíme na ďalšie triedne akcie.

PaedDr. Emília Lapčáková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko