Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


,,SVIDNÍK A OKOLIE V ČASE DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY“ PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 15 Máj 2022 00:00

VEDOMOSTNÝ KVÍZ

,,SVIDNÍK A OKOLIE V ČASE DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY“

Dňa 6. mája 2022 sa uskutočnil vedomostný kvíz ,,Svidník a okolie v čase druhej svetovej vojny“. Cieľom tohto kvízu, ktorý organizovalo Vojenské historické múzeum, bolo rozšíriť vedomosti žiakov o nové poznatky z histórie mesta, v ktorom žijú. Kvíz bol súčasťou osláv 77. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Svoje sily si zmerali trojčlenné družstvá zo základných škôl vo Svidníku. Podporiť ich prišli spolužiaci, ktorí pozorne sledovali priebeh súťaže a potleskom podporovali svoje družstvá.


Žiačky, ktoré reprezentovali našu školu sa na súťaž cieľavedome pripravovali. Zopakovali si dejiny druhej svetovej vojny a regionálne dejiny svidníckeho okresu. Študovali karpatsko-dukliansku operáciu, bojové udalosti prebiehajúce v Poľsku, no hlavnú pozornosť venovali prechodu našich vojsk k štátnym hraniciam a oslobodzovaniu obcí východného Slovenska. Zaoberali sa aj tragédiou v obci Tokajík a pamätnými miestami vo Svidníku a jeho okolí.

Súťažilo sa v štyroch kolách a v boji o prvé a druhé miesto rozhodol až záverečný rozstrel teoretických otázok. Naše žiačky 9. AZ triedy- Ľudmila Lukáčová, Veronika Kosťová a Alexandra Miňová napokon zaslúžene vyhrali prvé miesto vedomostného kvízu.

Blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu a skvelej reprezentácie našej Spojenej školy.

,,Poznanie histórie vlastného národa je hrdosťou každého z nás, dôležité je, aby sme sa z nej poučili a vyvarovali chýb na našej demokratickej ceste“ (Rodák, 2010).

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko