Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Nedeľa, 29. Január 2023

Dnes má meniny Gašpar
Zajtra má meniny Ema

Kde nás najdete


VIDIEČANOVA HABOVKA PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 22 Máj 2022 00:00

VIDIEČANOVA HABOVKA – KRAJSKÁ POSTUPOVÁ SÚŤAŽ A PREHLIADKA HUDOBNÉHO FOLKLÓRU DETÍ

V nedeľu 15. mája 2022 zorganizovalo HOS v Bardejove krajské kolo postupovej súťaže Vidiečanova Habovka v priestoroch KD v Raslaviciach. Piesne rôznych jazykov i nárečí potešili i pohladili srdcia všetkých prítomných. V kategórii III. sólisti speváci, spevácke duá spolu súťažilo sedemnásť súťažných čísel od Batizoviec, cez Poprad, Prešov, Sabinov, Vranov n/Topľou, Humenné až po Raslavice.

 

 

Naše mesto Svidník zastupovalo veľa nadaných speváčikov i hudobníkov. Spojenú školu reprezentovala žiačka deviateho ročníka Ľudmila Lukáčová. Vystúpila s blokom piesní Keď sobi zašpivam.. Inštrumentálne sprevádzalo Ľudku trio muzikantov DFS Makovička, kde kontráškou je Martina Suchaničova, žiačka Obchodnej akadémie U odbornej poroty v zložení Mgr. Michal Noga, Mgr. Stanislav Baláž, PhD., Bc. Martina Ťasková, Dis.art si Ľudka vyspievala zlaté pásmo s návrhom na postup na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční 1.-3.7.2022 vo Východnej. V pokore ďakujeme za dar Bohom daný, srdečne sa tešíme, blahoželáme a držíme prsty, aby sa účasť podarila. Už spomínané trio v kategórii I. ľudové hudby získalo titul laureát a priamy postup na celoslovenské kolo. Srdečne blahoželáme a držíme prsty.

Mgr. I. Lukáčová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko