Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


USILOVNÉ VČIELKY PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 29 Máj 2022 00:00

USILOVNÉ VČIELKY

Dospelí deťom často hovoria, že sú usilovné ako včielky. Aké však včielky naozaj sú? To sme sa dozvedeli počas posledných májových dní. S deťmi zo školského klubu sme zrealizovali aktivity, ktoré im priblížili zaujímavosti zo života včiel.

Najprv náš školský klub poctila návštevou zanietená včelárka pani Martina Mihalenková. Deti mali možnosť nazrieť do včelieho úľa a do detailov sa dozvedieť ako taký včelí život vyzerá. Do aktivít zapojili všetky svoje zmysly. Vyskúšali si ochranný odev s klobúkom, dymák,  okrem toho ochutnali peľ a ovoňali viacero voskových výrobkov. Dozvedeli sme sa, že sa včielky dorozumievajú aj tancom a následne sme si to aj vyskúšali. Ďalší včelí deň sa niesol v duchu pohybu a zábavy. Športové aktivity simulovali život včielky.  Deti zbierali peľové zrnká, ovoniavali a hádali v ktorom kalíšku je med. Svoju šikovnosť si preverili pri vytváraní cestičky pre včielku. Deti z najlepšieho tímu (Richard Zavoda, Jakub Sagan, Branko Koman, Kristína Zavodová, Oliver Rodák) dostali aj odmenu. Včelí týždeň sme zakončili, ako inak – sladko . V školskej kuchynke sa mladí kuchári  pustili do prípravy chutnej maškrty. Deti vyrobili famózne medové guľôčky. Náučné a zábavné aktivity si celý školský klub veľmi užil. Zážitky a získané vedomosti možno jedného dňa využijú aj ako budúci včelári.

Mgr. Miroslavá Pachutová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko