Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


CELOŠTÁTNE KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 Máj 2022 00:00

CELOŠTÁTNE KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

V dňoch 20. 5. - 21. 5. 2022 sa uskutočnilo celoštátne kolo 50. ročníka Geografickej olympiády v Tatranskej Lomnici. Sme radi, že si naša žiačka Natália Hajduková mohla užiť tieto výnimočné dni práve vo Vysokých Tatrách, ktoré sú jedinečné svojou prírodou a nádhernými miestami.

Okrem vnímania prírodných krás sa musela sústrediť na riešenie geografických testov z monotematickej-teoretickej a praktickej časti. Spoznávala nerastné suroviny Slovenska podľa ich využitia, snažila sa správne zaradiť charakteristiky ku krajským mestám Slovenska, či doplňovala názvy slovenských kotlín k zadaným indíciám. Riešila aj úlohy zamerané na európske stredomorské štáty. Rastliny, plodiny a plody, ktoré rastú alebo sa pestujú v týchto štátoch. Objavovala spomínané štáty podľa zadaných fotografií. V praktickej časti využívala svoje praktické zručnosti, merala azimuty, počítala číselnú mierku mapy, pracovala s atlasom sveta a Slovenska a zisťovala správny čas krajín vo svete.

Natálka si viedla výborne, získala 73 bodov v kategórii E a diplom riešiteľky.

Blahoželáme a prajeme jej veľa ďalších úspechov.

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko