Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


ROVESNÍCKE VZDELÁVANIE VO FINANCIÁCH POKRAČUJE... PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 28 Jún 2022 11:34

ROVESNÍCKE VZDELÁVANIE VO FINANCIÁCH POKRAČUJE...

„Peniaze hýbu svetom...!“ Určite ste túto vetu už počuli a je jasné, že niečo pravdy na tom je. Ako však dosiahnuť, aby nás peniaze nemali úplne v područí, ale aby sme my mohli riadiť svoje peniaze?


Na tému peňazí pripravili a uskutočnili študenti II. A triedy v piatok 24. 6. 2022 vzdelávanie pre svojich rovesníkov zo 7. a 8. ročníka základnej školy zábavnou formou - zrealizovaním rôznych aktivít. Pre rovesníkov zo základnej školy zrealizovali aktivity na uvedomenie si svojho hodnotového rebríčka, vyjadrenia svojho postoja k potrebe peňazí, dôležitosti peňazí v živote človeka a ich potrebe, význame zostavovania vlastného osobného rozpočtu a pravidelného plánovania a robenia si prehľadu o svojich príjmoch a výdavkoch. Na ľahšie pochopenie inflácie premietli video Inflačná príšera. Oboznámili ich s úlohou centrálnej banky a komerčných bánk. Jednou z aktivít bolo nakresliť si eurovú mincu s vlastnou nominálnou hodnotou a s erbom svojej rodiny. Na záver študenti strednej školy  vysvetlili ochranné prvky bankoviek. Tie si vyskúšali na reálnych bankovkách a pozreli si aj ochranné prvky pod UV lampou.

Veríme, že takého vzdelávanie bolo prínosom pre „základňákov“ ako aj „obchoďákov“, aktivity si spoločne užili a tie prispejú k rozšíreniu ich poznatkov pri správe svojich peňazí.

Ing. Margita Klimová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko