Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


Deviataci na exkurzii PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 14 November 2013 09:00

Deviataci na exkurzii

Dňa 24.10.2013 sa 9. AZtrieda ZŠ zúčastnila exkurzie v Podielnickom družstve Ondava Stropkov.Exkurzia mala pomôcť žiakom zorientovať sa pri voľbe budúceho povolania. Na pôdePoD Ondava v Stropkove nás privítal a exkurziou sprevádzal pán Ing. Jozef Michalovčík, ktorý je vedúcim Mechanizačnej a Rastlinnej výroby.

V úvode žiakov informoval o výmere užívanej plochy, o plodinách, ktoré pestujú a o technike, ktorú používajú na obrábanie poľnohospodárskej pôdy.Techniku tvoria traktory, kombajny, samochodné sejačky typu JohnDeere.Stroje chlapcov veľmi zaujali, keďže doteraz ich mohli vidieť len na obrázku.Najviac žiakov zaujal teleskopický manipulátor Manitou, ktorý dokáže nakladať, dvíhať i premiestňovať hmoty rastlinných produktov.

Zaujímavou perličkou pre žiakov bola informácia, že mliečne výrobky firmy Agromilk sú z mlieka, ktoré firme dodáva práve stropkovské družstvo.

Triedna učiteľka: Ing. Ľudmila Michalovčíková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist