Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 31. Júl 2021

Dnes má meniny Ignác
Zajtra má meniny Božidara

Kde nás najdete


SPRÁVNA VOĽBA POVOLANIA – ZÁRUKA ÚSPECHU
Piatok, 22 November 2013 15:47

SPRÁVNA VOĽBA POVOLANIA – ZÁRUKA ÚSPECHU

DNI OTVORENÝCH DVERÍ NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU

V dňoch 20. – 21. 11. 2013 sa na našej škole uskutočnili Dni otvorených dverí. Na Spojenej škole vo Svidníku sme pre žiakov 9. ročníkov z okresu Svidník a Stropkov pripravili prehliadku priestorov školy hravou formou. Na pôde našej školy ich srdečne privítala riaditeľka školy RNDr. Mária Makutová a oboznámila s možnosťami štúdia na našej škole v maturitných odboroch: obchodná akadémia, hotelová akadémia, obchodná akadémia - športová trieda.


Prehliadka sa začala zaujímavou a modernou prezentáciou školy, po ktorej nasledovala súťaž v písaní v programe ATF, kde si mohli žiaci základnej školy porovnať svoje zručnosti a skúsenosti s najlepšími žiakmi obchodnej akadémie. Za prejavenú odvahu dostali odmenu v podobe darčekov - kalkulačiek , ktoré sa im zídu najmä pri písaní testovania deviatakov. Po ukončení aktivít v jedálni si pripravené žiačky - hostesky spojenej školy, rozdelili žiakov- deviatakov do skupín. Skupinová práca sprevádzaná  hosteskou sa im veľmi páčila, nakoľko bez pedagogického dozoru mohli žiaci klásť rôzne otázky - ,,pikošky “. Skupinky sa paralelne presúvali po škole, ktorá sa môže hrdo popýšiť certifikátom Zelenej školy. Počas prehliadky deviatakov upútala novootvorená EKO učebňa, polyfunkčné ihrisko ako aj oddychová zóna, ktorú žiaci využívajú nielen počas celého školského roka, ale najmä počas horúcich letných dní. V telocvični mali možnosť nahliadnuť na zaujímavý tréning našich volejbalistov z Centra talentovanej mládeže. Okúsili chutné syrové i lekvárové slimáčiky, sladký dezert a osviežujúcu limonádu, ktorá po prehliadke školy padla vhod. Tieto dobroty pre nich s láskou pripravili žiaci 1. a 2. ročníka hotelovej akadémie. Žiaci obchodnej akadémie im priblížili svoju činnosť v cvičných firmách a študentských spoločnostiach. Pre žiakov bol pripravený kvíz, pri ktorom boli za aktivitu odmenení najpozornejší z nich praktickými propagačnými predmetmi. Naši žiaci s divadelným cítením im literárnou formou priblížili scénické stvárnenie podnikania a varenia, ktorým sa po príchode na spojenú školu môžu naučiť. Prezentáciu o zahraničnej praxi pripravili žiaci, ktorí priamo absolvovali prax na Cypre. Hostia mali možnosť vidieť flambovanie, carving fruit, prípravu kávy a miešaných drinkov spolu so slávnostným prestieraním stolov. Ich celkový dojem z prehliadky a ochutnávky flambovaného ovocia sme si preverili pomocou hlasovacieho zariadenia.

Žiaci odišli s bohatými informáciami a veríme, že sa s viacerými z nich sa stretneme v budúcom školskom roku ako s našimi študentmi.

PaedDr. Emília Lapčáková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist