Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


CVIČNÁ FIRMA - AKO SA STAŤ ÚSPEŠNÝM
Pondelok, 17 Február 2014 08:15

CVIČNÁ FIRMA - AKO SA STAŤ ÚSPEŠNÝM

Dňa 12. februára 2014 sa na Spojenej škole vo Svidníku uskutočnil 10. ročník medzinárodnej prehliadky cvičných firiem a študentských spoločností. Svoje manažérske zručnosti si otestovalo 10 cvičných firiem a 1 študentská spoločnosť. Na úvod Hymnu Spojenej školy zaspieval detský zbor Centráčik,

http://www.spojenaskolask.sk/rok2014/firm.jpghttp://www.spojenaskolask.sk/rok2014/firm1.jpg

http://www.spojenaskolask.sk/rok2014/firm2.jpghttp://www.spojenaskolask.sk/rok2014/firm3.jpg

latinsko-americký tanec salsa predviedli Jakub Škreptáč a Klaudia Krempaská z tanečného klubu Svitan, moderný tanec DUP STEP zatancoval Michal Cina a pod vedením Diany Lukáčovej vystúpila tanečná skupina KÓD s moderným tancom KABARET. Účastníkov a hostí prehliadky privítali RNDr. Mária Makutová, riaditeľka Spojenej školy a Ing. Karol Lacko, vedúci odboru školstva Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

Súťažnej prehliadky sa zúčastnili firmy: TOP-FOTO, s.r.o. – SOŠ Košická Prešov, FORNETTIK, s.r.o. - OA Watsonova Košice, Elit´s, s.r.o. SSOŠ Giraltovce. Medzinárodné zastúpenie mali firmy z družobných škôl Willow House z Užhorodskyj torhoveľno ekonomičnyj koledž z Ukrajinskej republiky Art Deco Sunny Fitness Club z Centrum Ksztalcenia zawodowego i ustawicznego w Przemyslu z Poľskej republiky. Našu školu reprezentovali štyri cvičné firmy: NAJ lety, s. r. o., Best Sports, s. r. o., Animal, s. r. o., AUTOCOMFORT, s. r. o.

V tradícii pokračovala aj naša študentská spoločnosť GLAZART, ktorú predviedli študenti tretieho ročníka Obchodnej akadémie vo Svidníku. Od ostatných sa líšili najmä obsahom a charakterom svojej reálnej činnosti – organizovanie spoločenských podujatí (študentský ples na SŠ), charitatívna činnosť, realizácia obchodnej činnosti – prevádzkovanie školského bufetu a veľmi zaujímavou ponukou vlastných výrobkov. Táto študentská spoločnosť pracuje v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia pod záštitou neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, n.o

Aj naši malí spolužiaci zo základnej školy nechceli zaostať za strednou školou a milo všetkých prekvapili s firmou SNOWMAN WINTER PARTY, kde ponúkali sladké dobroty. Všetky maškrty si sami upiekli spolu s vychovávateľkami školského klubu detí Centráčik.

Táto akcia je názornou ukážkou schopnosti študentov aplikovať teoretické poznatky v praxi, schopnosť pracovať v tíme, komunikovať, riešiť problémy, kriticky a samostatne myslieť, kreatívne tvoriť a využívať marketingové nástroje na uplatnenie sa na trhu. Študenti jednotlivých firiem sa prezentovali v rôznych oblastiach obchodu, remesiel a služieb - ručné práce a dekoratívne predmety, fotografovanie, svadobný salón, starostlivosť o zvieratá, cestovné kancelárie, cukrovinky, fitness a športové potreby.

Na celý priebeh súťažnej prehliadky dohliadalo prísne oko porotcov, ktorí

rozhodli o takomto umiestnení CF: Zlaté pásmo – Willow House (Ukrajina) a NAJ lety, s.r.o. (SŠ Svidník), Strieborné pásmo – FORNETTIK, s.r.o. (OA Košice), TOP-FOTO, s.r.o. a ANIMAL, s.r.o. (SŠ Svidník) a Brondzové pásmo – Elit´s, s.r.o. (SSOŠ Giraltovce), Art Deco Sunny Fitness (Poľsko), Best Sports, s.r.o. a AUTOCOMFORT, s.r.o. (SŠ Svidník). Porota udelila aj ďalšie ceny: najlepší reprezentant firmy Oleksandr Betluanun Willow House (Ukrajina), najlepší katalóg – FORNETTIK, s.r.o. (OA Košice).

Študenti zapojení do úspešného projektu Zelená škola s nadšením informovali o práci, skúsenostiach a zážitkoch, ktoré sú spojené s projektovými aktivitami. V roku 2013 naša škola získala certifikát „Zelená škola“ po úspešnej realizácii metodiky 7 krokov k Zelenej škole. Otvorili sme aj nádhernú eko-učebňu.

Súčasne aj študenti hotelovej akadémie predviedli svoje skúsenosti a zručnosti a pripravili ukážky studenej kuchyne a slávnostného stolovania na rôzne príležitosti – Maškarný ples, Valentín v Paríži, ZOH 2014 v Soči, Garden Party a Morský svet. Slávnostnú recepciu mali na starosti študenti 5.HA triedy ako súčasť praktickej maturitnej skúšky.

Popularita prehliadky sa zvyšuje z roka na rok, o čom svedčí aj hojná účasť žiakov hlavne 8 a 9. ročníkov základných škôl, ktorí sa v týchto dňoch rozhodujú o výbere strednej školy.

Poďakovanie patrí vedeniu Spojenej školy za organizáciu prehliadky, ako aj všetkým pedagógom, ktorí vedú študentov v práci cvičných firiem a žiakov hotelovej akadémie v príprave na ich budúce povolanie. Vďačnosť patrí aj partnerom a sponzorom: Združeniu rodičov pri OA vo Svidníku, firmám D-STAV, s.r.o. Svidník a PEEM SERVIS Peter Mihaľ Svidník.

Práca v cvičnej firme a študentskej spoločnosti nie je ľahká, ale táto praktická skúsenosť je prvým krokom k samostatnosti v reálnom živote. Každý máme ciele a predstavy do budúcnosti, ktoré si môžeme zrealizovať.

Ing. Jana Drábová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist