Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 30. Júl 2021

Dnes má meniny Libuša
Zajtra má meniny Ignác

Kde nás najdete


KONTRASTY NA SÚŤAŽI SWEET CUP 2014 V PREŠOVE
Štvrtok, 27 Február 2014 11:17

KONTRASTY NA SÚŤAŽI SWEET CUP 2014 V PREŠOVE

Aj tento rok svoje zručnosti a fantáziu predviedli šikovní cukrári, kuchári, predavači a aranžéri na 12.ročníku medzinárodnej súťaže SWEET Cup v Prešove. Súťažiaci prišli z dvadsiatich škôl. Konkurencia bola silná. Porota hodnotila každý detail – nápad, rýchlosť, no najmä kontrasty, ktoré boli témou celej súťaže. Spojenú školu vo Svidníku reprezentovala žiačka 3. ročníka odboru hotelová akadémia Agáta Hupcejová, ktorá pripravovala sladký dezert s názvom Snehovo – čokoládové lasagne s mätovým krémom.


Súťaž pozostávala z dvoch častí:

1. Predpríprava jednotlivých komponentov podľa receptúry, na ktorú bol časový limit 25 minút.

2. Príprava dezertu a servírovanie pred porotou s časovým limitom 20 minút.

Odborná porota hodnotila dodržanie receptúry, dodržiavanie hygieny pri príprave výrobku, komplexnosť súťažného zadania, celkový dojem, váhu a veľkosť výrobkov zodpovedajúcich súťažnému zadaniu, dodržanie časového limitu, využitie moderných trendov a spôsob a úroveň prezentácie výrobku. V náročnej medzinárodnej konkurencii sa Agáta umiestnila v bronzovom pásme.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist