Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


EXKURZIA DO VOJENSKÉHO HISTORICKÉHO MÚZEA SVIDNÍK
Utorok, 04 Marec 2014 09:01

Dňa 28.2.2014 sa žiaci tretieho ročníka v rámci hodín ruského a nemeckého jazyka zúčastnili zaujímavej exkurzie vo vynovených priestoroch vojenského historického múzea mesta Svidník. Do histórie a diania 1. a 2. svetovej vojny nás previedol p. Čičvara. Žiaci sa oboznámili s centrálnou expozíciou, ktorá sa nachádza v štýlovej budove s priľahlým parkom bojovej techniky.

Zopakovali si to, čo sa naučili na hodinách dejepisu, no dozvedeli sa aj nové zaujímavé informácie, ako napríklad to, že expozičné priestory boli slávnostne sprístupnené 4. októbra 1969, pri príležitosti osláv 25. výročia Karpatsko-duklianskej operácie a zúčastnil sa na nich aj česko-slovenský generál Ludvík Svoboda. Všetci žiaci boli zaujatý do výrečnej prednášky p. Čičvaru, po ktorej sme pozerali dokument z dôb vojny. Po prehliadke múzea sme sa vrátili naspäť do školy. „Takéto zaujímavé a náučné exkurzie by sme mohli navštevovať častejšie,“ spomenuli žiaci po ceste do školy. /Veronika Kovaľová, študentka III.HB/

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist