Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


KURZ ČOKOLÁDA
Pondelok, 31 Marec 2014 13:16

KURZ ČOKOLÁDA

Dňa 22.2.2014 sa v učebni hotelovej akadémie vo Svidníku konal kurz Čokoláda – odborné školenie zamerané na spracovanie belgickej čokolády značky Callebaut.


Obsahom školenia bolo oboznámiť sa a prakticky sa naučiť pracovať s čokoládou. Náplňou školenia bola teória a názorná práca s čokoládou a výroba čokoládových praliniek prípravu ganache, plniek, truffe a dekorácií. Vyvrcholením práce bola príprava pečenej (lávovej) čokolády s ovocnou omáčkou a zmrzlinou.

Školenie viedla Mgr. Jozefína Zaukolcová, odborný garant a predseda Slovenského zväzu cukrárov. Kurzu sa zúčastnili vyučujúci aj študenti Spojenej školy odboru hotelová akadémia vo Svidníku. Všetci účastníci obdržali osvedčenie o absolvovaní odborného školenia.

Mgr. Anna Štefaniová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist