Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


KUCHÁR, CUKRÁR A BARISTA SPOJENEJ ŠKOLY HA – SVIDNÍK 2014
Piatok, 04 Apríl 2014 01:00

KUCHÁR, CUKRÁR A BARISTA SPOJENEJ ŠKOLY HA – SVIDNÍK 2014

Dňa 24.03.2014 sa v cvičnej kuchynke a salóniku Hotelovej akadémie Spojenej školy pod záštitou riaditeľky školy RNDr. Márií Makutovej uskutočnila súťaž o najlepšieho kuchára, cukrára a baristu HA na rok 2014. V príjemnej atmosfére súťažiaci preverovali svoje sily v nových trendoch gastronómie.


Podmienkou a základnou surovinou pre kuchárov pri príprave dvoch hlavných jedál boli hydinové prsia, špenát a ľubovoľné suroviny.

Súťaže sa zúčastnilo 7 družstiev kuchárov,  prvého, druhého a  tretieho ročníka. Žiaci prejavili dobre znalosti v oblasti  gastronómii, správnej technologickej prípravy jedál a veľkej kreativity.

Veľmi ťažkú úlohu mala aj hodnotiaca komisia. Po dôkladnom zvážení vyhodnotila ako najlepšie hlavné jedlo Plnené špenátové palacinky pripravené žiačkami I. ročníka Kristínou Miškiv-Pavlíkovou a Kristínou Sabovou. Na druhom miest sa umiestnili žiačky II. ročníka Klaudia Bartíková a Róberta Karsová s jedlom  Pohánkové rizoto s kuracím mäsom a špenátom, tretie miesto patrilo žiakom III. ročníka Klaudii Kseničovej a Martinovi Bruškovi s jedlom Kuracie závitky plnené špenátom, zemiaková kaša.

Do kategórie cukrár sa prihlásilo 11 súťažiacich družstiev. Ich úlohou bolo pripraviť múčnik, v ktorom museli použiť mascarpone, ovocie a čokoládu. Súťažiacim išla práca od ruky. Výsledkom ich šikovnosti boli chutné, na odbornej úrovni naservírované múčniky. Prvé miesto získali žiačky I. ročníka Eva Zabudská a Patrícia Perátová s Mascarponovo-jahodovými mini tortičkami, druhé miesto patrilo žiačke Veronike Kovaľovej,  tretie žiačkam I. ročníka Natálii Handogovej a Kristíne Zajarošovej.

Do kategórie barista sa prihlásili žiaci tretieho, štvrtého a piateho ročníka, ktorí mali v časovom intervale 8 minút pripraviť 2 espressa a 2 cappuccina. Porota hodnotila technickú stránku prípravy kávy a samotnú chuť kávy. Ako najlepšia baristaka sa ukázala Katarína Kuzmová z III. HA triedy, na druhom mieste sa umiestnila Kristína Kaliničová, tiež z III. HA triedy a na treťom mieste Jaroslav Kuruc z V. HA triedy. Všetkým zúčastneným prajeme veľa úspechov pri príprave kávy a víťazom srdečne blahoželáme.

Celý priebeh súťaže sa niesol v dobrej a veselej atmosfére. Tešíme sa na ďalší ročník o najlepšieho kuchára, cukrára a baristu HA.

Ing. Viera Paradová

Mgr. Ľubomíra Kseničová

Ing. Nataša Fecková

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist