Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


LETÍ, LETÍ ... PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 Apríl 2014 11:38

LETÍ, LETÍ ...

„ Keď zahynie posledný strom a zmĺknu vtáky, život bude bez radosti“

22. apríl je dátumom, ktorý si ľudia na celom svete pripomínajú ako Deň Zeme. Aj z tohto dôvodu, deň po veľkonočných prázdninách, na Spojenej škole prebiehalo projektové vyučovanie zamerané na rôzne environmentálne aktivity. Hlavná myšlienka ochrany Zeme si našla miesto na každej vyučovacej hodine.

 

Počas prvej hodiny žiaci písali vlastné odkazy pre našu ZEM. Peknými myšlienkami vyjadrili, že si uvedomujú, čo ju poškodzuje a ako môžu oni sami prispieť k ochrane životného prostredia. Posolstva lístkov symbolicky pripli na nástenku Letí, letí...., aby sa ich myšlienky šírili ďalej. Ďalšie aktivity už boli zamerané na poznávanie neznámeho sveta vtákov. Žiaci sa ich naučili rozoznať podľa výzoru, typických znakov alebo zvukových prejavov. Dozvedeli sa, že práve apríl je mesiac, kedy na naše územie priletí najviac sťahovavých vtákov. Aj preto sme sa rozhodli pre nich pripraviť “darčeky“ vo forme vtáčích búdok. Žiaci si do školy v tento deň namiesto tašiek plných kníh priniesli nezvyčajné predmety. Triedy sa zaplnili množstvom recyklovateľného materiálu a drevenými doskami. Niektorí si prvýkrát v živote aktívne vyskúšali prácu s kladivkom. Nové príbytky pre spevavce sme zavesili po stromoch v areáli školy a ostáva nám len dúfať, že sa niektorým operencom zapáčia a nasťahujú sa do nich. Počas ďalších dvoch nasledujúcich hodín sa žiaci vydali na zaujímavú cestu areálom školy, kde na nich čakalo šesť disciplín. Svoje poznatky a šikovnosť si mohli žiaci otestovať na stanovištiach: Kŕmenie sýkorky, Zábavné prešmyčky, Miss vtáčie pierko, Zoo gymnastika, Vtáčí detektívi, Zapamätáš si nás?. Za splnenie úloh si vyslúžili „vtáčie vysvedčenie“.

Aj táto celodenná aktivita prispela k naplneniu myšlienky našej Zelenej školy - šetrne pristupovať k prírode.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist