Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


„CARPATIA CARVING CUP 2014“ SVIDNÍK
Utorok, 06 Máj 2014 11:20

„CARPATIA CARVING CUP 2014“ SVIDNÍK

Dňa 29.04.2014 sa na Pešej zóne mesta Svidník uskutočnila ďalšia vydarená akcia, ktorú zorganizovala Spojená škola Obchodná akadémia vo Svidníku. Bol to 3. ročník súťaže vo vyrezávaní do ovocia a zeleniny „Carpatia carving Cup 2014“.

Partnerom súťaže bolo Združenie rodičov pri OA Svidník. Do súťaže sa zapojili študenti z hotelových akadémií zo Svidníka, Prešova, Kežmarku, Bardejova a SOŠ obchodu a služieb Prešov, ktorí sa na plnenie súťažných úloh zodpovedne pripravili. Ich výtvory boli starostlivo vybraté, nezvyčajné, nápadité, precízne, esteticky doladené. Hodnotila sa originalita, precíznosť, obtiažnosť, poriadok na pracovisku, umelecké spracovanie a vystihnutie témy. Súťažilo sa v dvoch kategóriách:

A – vyrezávanie na živo free style, v časovom limite 3 hodiny zhotovenie práce s použitím povinnej suroviny – akýkoľvek druh melónu.

B – hotový výrobok na ľubovoľnú tému.

Hodnotenie sa uskutočnilo v pásmach.

V kategórii A

zlatom pásme sa umiestnili: Darina Vašičkaninová HA Bardejov a Katarína Štefaniová HA Prešov.

Strieborné pásmo si vybojovali: Dominika Vrábelová HA Kežmarok, Mária Šašalová HA Kežmarok a Damián Murín SOŠ obchodu a služieb Prešov.

V bronzovom pásme sa umiestnili: Ivana Zajoncová HA Kežmarok, Zuzana Chudíková HA Bardejov, Katarína Kuzmová, Katarína Ongradyová, Jakub Obšajsník a Michal Kuruc všetci z HA Svidník.

V kategórii B

zlaté pásmo získali: Darina Vašičkaninová HA Bardejov a Mária Šašalová HA Prešov. Strieborné pásmo získali: Mária Zavodová, Dominik Sukovský SOŠ obchodu a služieb Prešov

bronzové pásmo: Katarína Ongradyová a Michal Kuruc HA Svidník , Dominika Vrábelová HA Kežmarok a Katarína Štefaniová HA Prešov.

Súťaž sa konala na pešej zóne mesta Svidník, preto tieto práce študentov mali možnosť vidieť a oceniť aj obyvatelia a návštevníci mesta. Bola vyhlásená aj cena diváka v kategórii B – ya najlepšiu prácu návštevníci zvolili prácu Márie Zavodovej z HA Svidník.

Sprievodným programom na spestrenie atmosféry bola ukážka grilovania s ochutnávkou, kde svoje zručnosti v tejto technike prípravy jedál predvádzali študenti hotelovej akadémie 1. a 2. ročníka pod vedením učiteliek Ing. Nataše Feckovej a Ing. Heleny Čepanovej. Celú atmosféru dotvorilo krásne slnečné počasie.

Mgr. Anna Štefaniová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist